Ponedjeljak, 25 studenoga, 2024

Ambasada Njemačke objašnjava: Evo kako možete imigrirati u Njemačku!

Preporučeno

601baaf36e61d7947c34b4633f39fd1e

Saopćenjem za javnost reagirali su iz Veleposlanstva Njemačke u BiH na pisanje pojedinih medija o tome kako grad Goslar traži izbjeglice. Kako bi objasnili situaciju iz Veleposlanstva Njemačke napominju kako za razliku od kvalificiranih imigranata (vidi dole), podnositelji zahtjeva za azil iz Bosne i Hercegovine imaju jedva šansu da ostanu u Njemačkoj.

Zahtjevi za azil podnositelja za azil iz Bosne i Hercegovine u većini slučajeva budu odbijeni, tako da se oni moraju vratiti u svoju domovinu.

Iz Veleposlanstva navode kako izbjeglice i podnositelji zahtjeva za azil u Njemačkoj na početku nemaju pravo slobodnog izbora gdje žele živjeti. Umjesto toga oni se raspoređuju po gradovima i općinama, ovisno o njihovom broju stanovnika i ekonomskoj moći.

Upravo se čita:  Ledeno jutro osvanulo u BiH: Objavljena prognoza do srijede - uživajte u suncu, evo kad stiže kiša

U posljednjih nekoliko godina broj izbjeglica je značajno porastao uglavnom zbog građanskog rata u Siriji. Zbog toga mnogi gradovi imaju poteškoća da adekvatno smjeste izbjeglice koje su im dodijeljene.

Gradonačelnik grada Goslar je sada ponudio da prihvati izbjeglice iz drugih gradova, pošto su mnogi stanovi u Goslaru prazni. Njegova ponuda se dakle ne odnosi na individualne izbjeglice, već je ponuda upućena drugim gradovima i općinama u Njemačkoj.

Upravo se čita:  Meteorolozi za danas izdali narandžasto upozorenje! Pročitajte i prognozu do ponedjeljka

Njemačka treba kvalificirane imigrante. Stoga su se posljednjih godina znatno pojednostavile odrebe za imigrante. Za mlade obrazovane ljude često je najbolji način da se postigne permanentna perspektiva u Njemačkoj, putem studiranja u Njemačkoj. Jer, onaj tko tamo uspješno završi studij ima mogućnost da nakon toga ostane još 18 mjeseci u Njemačkoj i u tom periodu nađe stalno zaposlenje.

Takođe za dobro kvalificiranu stučnu snagu – posebno iz oblasti matematike, informatike, prirodnih znanosti, tehnike u humane medicine postoji tzv. Plava karta koja im omogućava da u Njemačkoj rade.

Upravo se čita:  U Ilijašu se ove godine niko nije razveo

Za mlade ljude postoji i mogućnost ukoliko nemaju akademsko obrazovanje, da dođu u Njemačku. U mnogim slučajevima je preduvjet da kandidat ima potvrdu o odgovarajućem studijskom mjestu, radnom mjestu ili mjestu za obrazovanje. U većini slučajeva potrebne je i dobro poznavanje njemačkog jezika, ističu iz Veleposlanstva Njemačke u BiH.

Više informacija (na engleskom i njemačkom) o ovoj temi možete naći klikom ovdje, a infomacije po pitanje hoće li diploma biti priznata u Njemačkoj možete naći na ovoj stranici.

Interesantno za vas

Izdvajamo

Izdvajamo

FIBA se divi Zmajevima: Izjava Džanana Muse odjeknula Evropom

Džanan Musa ubacio je 19 poena i pomogao sa ostalim Zmajevima, da BiH dođe do veoma važnog trijumfa protiv...

Još vijesti za vas