Utorak, 22 listopada, 2024

Spahić strijelac u pobjedi Anžija

Nogometaši Anžija iz Mahačkale su u susretu 24. kola ruske Premier lige danas u gostima savladali Volgu iz Novgoroda s 3:0, a strijelac prvog gola bio je Emir Spahić.

emir-spahic-anziBosanskohercegovački reprezentativac mrežu je zatresao u 34. minuti.

Šest minuta kasnije Anži je došao do drugog gola preko Traorea, a konačnih 3:0 postavio je Willian u 73. minuti.

Anži se ovom pobjedom učvrstio na trećem mjestu sa sedam bodova prednosti nad moskovskim Dinamom, koji je odigrao bez golova s vodećom ekipom prvenstva CSKA iz Moskve. Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu CSKA Elvir Rahimić nije ulazio u igru.

Važnu pobjedu ostvario je i drugoplasirani Zenit, koji je u gostima savladao Lokomotiv s 1:0 i tako zadržao četiri boda prednosti nad Anžijem.