Nedjelja, 13 listopada, 2024

Bosna i Hercegovina dobila prvakinju Evrope u Sočiju

Mirnesa Bektaš osvojila je naslov prvakinje Evrope u karateu u konkurenciji do 21 godine.

Članica Karate kluba Bosna na 45. evropskom prvenstvu za kadete, juniore i U-21 takmičare u ruskom Sočiju osvojila je najsjajnije odličje u borbama u kategoriji +68 kilograma.

Osim zlatne medalje Mirnese Bektaš, reprezentacija BiH iz Sočija vraća se s još jednim odličjem. Naime, prvog dana EP-a u petak bronzanu medalju u kadetskoj konkurenciji osvojio je član Karate kluba Slavija Istočno Sarajevo Maksim Avramović u borbama kategorije do 70 kilograma.

Upravo se čita:  Trebević zbog Jablanice postao tema: Mještani već imaju pukotine na kućama, a na klizišta se i ranije ukazivalo

Drugog dana EP-a u subotu nastupili su juniori i juniorke u borbama i katama, koji nisu ostvarili zapaženiji uspjeh.

Delegacija Karate saveza BiH na EP brojala je 39 članova.

Interesantno za vas

Barbarez uoči Mađarske: Oni uvijek igraju isti stil, to mi se dopada, nisu slučajno igrali na prvenstvu

Selektor fudbalske reprezentacije BiH Sergej Barbarez uoči meča protiv Mađarske je kazao da je ovaj meč ključan za stanje...