Subota, 23 studenoga, 2024

Detaljan cjenovnik hrane i pića na hrvatskoj obali: Evo gdje su cijene kao kod nas, a gdje vam doslovno ‘deru kožu’

Autor:N1

Preporučeno

Skok cijena u Hrvatskoj prošle godine bio je vezan prije svega za prelazak sa kune na eura, što je bio trend u svim zemljama koje su uvele jedinstvenu evropsku valutu.

Jedno do najčešćih pitanja tokom ljeta je “kakve su cijene na moru?” Ove godine priča o “preskupoj hrvatskoj obali” ne stoji baš sasvim, jer su cijene uglavnom ostale na nivou prošlogodišnjih.

Skok cijena u Hrvatskoj prošle godine bio je vezan prije svega za prelazak sa kune na eura, što je bio trend u svim zemljama koje su uvele jedinstvenu evropsku valutu. Ovo su cijene na ostrvima Brač i Lošinj.

U većini kafića i restorana cijena domaće kafe kreće se od 1,5 do 2,5 eura. Espreso je između 1,2 i 2,5 eura, dok se kapućino na rivi u Malom Lošinju može popiti i za manje od dva eura.

Upravo se čita:  Ovdje se krio opasni Alija Balijagić: Dvostruki ubica je pješačio 150 kilometara, jedna greška ga je odala

Pivo od pola litre košta između tri i šest eura, čaša najjeftinijeg vina je dva i po eura, dok je najniža cijena žestokog pića u kafićima 1,8 eura. Sokovi su od 2,5 do 5, flašica vode od 2 do 4, a ljubitelji koktela moraju da izdvoje između 5 i 11 eurapo jednom piću.

Pice i paste koštaju između 8 i 15 eura, s tim m što se parče pice može pojesti i „s nogu“ za 2,6 eura. Salate su oko 10, a porcija roštilja je između 9 i 16 eura.

Cijena lignji varira od restorana do restorana i kreće se od 11 do čak 28 eura, kilogram očišćene ribe prve klase je između 65 i 85,dok je porcija orade ili brancina od 13 do 25 eura. Hobotnicu možete pojesti već za 16 eura, dagnje na buzaru za 11, a škampe za 24 eura.

Upravo se čita:  Poznati meteorolog razbio mit o najhladnijoj zimi u 65 godina: Evo šta nas zapravo čeka i kad će biti najgore!

Razne vrste rižota, plata u kojoj ima i ribe, hladna i topla predjela kreću se od 10 do 20 eura. U restoranima je čaša vina je između 2,5 i 6 eura. slučaju da restoran ima vino kuće, litar je uglavnom oko 20 eura, a može se uzeti i na čašu, kao i na pola litra.

Kugla sladoleda u većini slastičarnica košta između 2,5 i tri eura. Kugle su velike, a kod nekih poslastičara kugle sladoleda za djecu imaju nižu cijenu – 2 eura.

Upravo se čita:  Preminuo Dragan Marković Palma

U prodavnicama je flaša vode od 1,5 litra između 0,39 i 1,05 eura, a hljeb se može kupiti za jedan euro, koliko košta i litar najjeftinijeg mlijeka. Litar jogurta je od 2 do 2,5 eura, cijena jaja je između 0,25 i 0,35 eura po komadu, dok je kačkavalj od 7,50 do 22 eura po kilogramu. Mortadela košta između 8 i 12 eura, najniža cijena šunke je 7 eura, čajne kobasice 9, deset, a pršuta 15 eura. Pakovanje kafe od 200 grama može da se kupi već po cijeni od 1,7 eura., piše N1 Srbija.

Interesantno za vas

Izdvajamo

Izdvajamo

Priveden bivši košarkaški reprezentativac BiH

Bivšeg košarkaša Partizana, Real Madrida i mnogih drugih klubova Ratko Vardu privela je policija u Beogradu. On je priveden zbog...

Još vijesti za vas