Utorak, 2 srpnja, 2024

Lana Pudar osvojila evropsko srebro u Beogradu

Pudar je u prvoj polufinalnoj grupi osvojila drugo mjesto, isplivavši dionicu u vremenu 2:10.39

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar osvojila je drugo mjesto u finalu utrke na 200 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Zlatnu medalju osvojila je Dankinja Helena Bach Rosendahl s vremenom 2:07.88 sekundi, dok je naša Lana Pudar zaostala svega 0,27 sekundi s vremenom 2:08.15.

Podsjećamo, Pudar je u prvoj polufinalnoj grupi osvojila drugo mjesto, isplivavši dionicu u vremenu 2:10.39, što je u konačnici bilo dovoljno za četvrto mjesto u ukupnom poretku.

Upravo se čita:  Oglasila se najbolja bh. plivačica nakon što je njezin otac izjavio da joj je bilo ponuđeno da nastupa za Srbiju: Lana Pudar se ogradila od izjava oca

Osamnaestogodišnja Lana Pudar prije dva dana plivala je finale utrke na 100 metara delfin na Evropskom seniorskom prvenstvu. U toj utrci Lana je ostvarila vrijeme od 59.01 sekundi, zauzevši osmo mjesto u finalu.

Ovo takmičenje u Beogradu poslužilo je kao priprema za glavni događaj godine za Lanu – Olimpijske igre u Parizu.

Sarajlija pokisnuo u novom trolejbusu: “Curi na sve strane”

Novi sarajevski trolejbusi se nisu proslavili. Nakon što su se neki već i pokvarili današnja situacija je više tužna...