Nakon što talentovani hirurzi odrade svoj posao, žene iz ordinacije izlaze prezadovoljne. Najčešće traže veće oči, užu bradu i rekonstrukciju nosa. Nakon što se ove tri stvari izmjene, djevojke i žene izgledaju neprepoznatljivo.
Zato su plastični hirurzi osmislili “certifikate za plastičnu operaciju” koje pacijenti moraju da nose sa sobom ako žele da bez problema pređu granicu. Na certifikatima se nalazi pacijentov broj pasoša, ime bolnice u kojoj su liječeni i dužina boravka u Južnoj Koreju.
Carinici kažu da im se često dešava da, nakon što skinu velike šešire i naočare, djevojke uopšte ne liče na svoju sliku iz pasoša. Oko toga nastaje veliki problem, pa nadaju se da će ovi certifikati smanjiti nejasnoće pri prelasku granice.
Godine 2009. čak 23 Kineskinje su imale problema pri prelasku granice nakon plastične operacije u Južnoj Koreji.
Žene su zaustavljane na pasoškoj kontroli jer su imale drugačije karakteristike lica neko na slici u pasošu. Kontroliri su onda morali da upoređuju delove lica koji nisu modifikokani kako bi se uverili da je to ista žena.
Ipak, na kraju su sve žene uspjele da se vrate kući, ali im je preporučeno da izvade nove pasoše, sa novom slikom. Južna Koreja brzo postaje prijestolnica plastične hirurgije, a tamošnji stanovnici imaju najviše plastičnih operacija po glavi stanovnika.
Svaki 77. stanovnik Južne Koreje je otišao “pod nož” zarad ljepote, a čak 20 procenata žena starosti od 19 do 49 godina priznalo je da je “odradilo” nešto na sebi. Najpopularnija operacija je uklanjanje viška kože sa kapka, kako bi oči izgledale veće, otvorenije i nalik na američke.